نکات مهم هنگام انتخاب و خرید دستگاه اکسیژن ساز

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید دستگاه اکسیژن ساز

امروزه دستگاه اکسیژن‌ ساز تبدیل به ضروری‌ترین وسایل بسیاری از افراد شده است. چرا که با توجه به استفاده‌های پزشکی و زیبایی از آن، افراد زیادی این دستگاه را خریداری می‌کنند. اما ممکن است هنگام خرید دستگاه اکسیژن‌ ساز دچار تردید شده و یا ندانید که هنگام خرید باید به چه موارد مهمی توجه کنید. اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید، حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

معرفی مختصر دستگاه اکسیژن ساز خانگی

همان‌طور که می‌دانیم هوایی که تنفس می‌کنیم اکسیژن کاملا خالص ندارد. یعنی درصد کمی از آن اکسیژن بوده و مابقی گازهای دیگر نظیر نیتروژن و… هستند. افراد عادی ممکن است مشکل خاصی با تنفس هوایی که فاقد اکسیژن خالص است نداشته باشند، اما بسیاری دیگر به شدت نیازمند اکسیژن بالای 95 درصد هستند. در چنین شرایطی وسیله بسیار کاربردی نظیر دستگاه اکسیژن ساز خانگی وارد عمل شده و به داد این افراد می‌رسد. چرا که کاربرد کلی آن گرفتن ناخالصی‌های هوای تنفسی و تولید اکسیژن خالص بالای 95 درصد است که به آن اصطلاحا مدیکال یا پزشکی هم گفته می‌شود. اما هنگام خرید این دستگاه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکات مهم هنگام خرید

شما چه قصد داشته باشید دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن پلاس و یا اکسیژن ساز 5 لیتری و هر مدل دیگری بخرید باید به یک موارد مشترک میان آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. این نکات می‌توانند موجب شوند شما هر مدل دستگاهی که می‌خرید بهترین انتخابتان باشد. این نکات عبارتند از:

دوام و استحکام دستگاه

توجه کردن به دوام و استحکام دستگاه یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. از آنجایی که دستگاه اکسیژن ساز خانگی نقش حیاتی برای بسیاری از افراد دارد، باید عمر طولانی مدتی داشته باشد. یعنی نباید با یک ضربه کوچک و یا اتفاق خاصی بشکند و خراب شود. پس هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی توجه کنید که پوشش بیرونی آن ضخیم و محکم باشد. سعی کنید قبل از خرید کمی راجع به استحکام دستگاه و نظرات خریداران مدل مدنظرتان هم تحقیق کنید.

صفحه نمایشگر و کارایی آسان

دستگاهی که خریداری می‌کنید باید یک صفحه نمایشگر داشته باشد که برخی از هشدارها و یا پیام‌های مهم را به شما نمایش بدهد. برای مثال کم شدن باتری، نقص فنی و… را نمایش داده و در صورت بروز هر گونه مشکلی بتواند به شما هشدار بدهد تا در اولین فرصت مشکل پیش آمده را رفع کنید.

قابل حمل بودن دستگاه

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی به آن توجه کنید قابل حمل بودن آن است. برخی از افراد ممکن است مادام‌العمر به این دستگاه نیاز ضروری و مبرمی داشته باشند. یعنی این دستگاه جزوِ دائمی زندگی‌شان باشد و آن را با خودشان چه داخل خانه و چه بیرون از منزل حمل کنند. پس طبیعیست که در چنین شرایطی شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حمل بوده و دردسر جابه‌جای آن نیز کمتر باشد. در این راستا شما باید به 2 نکته بسیار مهم توجه کنید:

وزن دستگاه: دستگاه اکسیژن ساز خانگی که خریداری می‌کنید باید برای حمل کردن وزن بسیار سنگینی نداشته باشد. چرا که فرد نیازمند به اکسیژن خالص قادر نخواهد بود آن را به راحتی حمل کرده و به زندگی روزمره‌اش بپردازد. پس میان مدل‌هایی مدنظرتان است، دقت کنید دستگاهی را باید بخرید که وزن بسیار کم‌تری دارد.

اندازه دستگاه: گاهی اوقات ممکن است فردی که از دستگاه اکسیژن ساز خانگی استفاده می‌کنند، نیاز داشته باشد هنگام استفاده، آن را به بیرون از خانه ببرد. برای مثال، هنگام مسافرت، مراجعه به دکتر، خرید، تفریح و گردش و… این دستگاه را همراه خود داشته باشد. در چنین شرایطی این دستگاه باید اندازه معقولانه‌ای داشته و به راحتی پشت صندوق عقب ماشین و یا وسایل نقلیه جا شود.

فیلتر مرغوب دستگاه

معمولا اکثر دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی دو فیلتر مجزا برای گرد و غبار و باکتری‌ها دارند. این فیلترها از ورود گرد و غبار و باکتری هوا جلوگیری کرده و اکسیژن خالص را به بیمار می‌دهند. اما هنگام خرید توجه کنید دستگاهی را باید انتخاب کنید که فیلترهایش بسیار مرغوب و با کیفیت باشد. چرا که برخی از بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند و یا دچار عفونت‌های تنفسی شده‌اند، حتما باید از یک فیلتر با کیفیت در دستگاه اکسیژن ساز خانگی بهره ببرند.

ضمانتنامه معتبر

گول برند بسیار معروف و یا تبلیغات کذایی را نخورید. سعی کنید دستگاهی را خریداری کنید که آزمون خود را از بابت ضمانت‌نامه معتبر پس داده باشد. این موضوع خیال شما را هنگام خراب شدن و یا هرگونه ایراد احتمالی راحت کرده و باعث می‌شود با فکری آسوده از آن استفاده کنید.

میزان صدای دستگاه

بسته به مدل و برند دستگاه‌ها میزان صدای تولید شده‌شان هم کاملا فرق دارد. اما اگر قصد دارید در محیطی کاملا بی‌صدا از آن استفاده کنید که بیمار نیاز به استراحت و آرامش بیشتری دارد، حتما مدل‌های بی‌صداتری را برای اهداف خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *