رژیم غذایی چه تاثیری در دستگاه تنفسی دارد؟

مقدمه

مواد غذایی به عنوان سوخت بدن انسان محسوب می‌شوند. عملکرد صحیح سلول‌های بدن وابسته به دریافت اکسیژن به میزان کافی و دفع دی اکسید کربن است که این وظیفه در بدن به کمک دستگاه تنفسی انجام می‌شود. برخی مواد غذایی موجب تقویت عملکرد سلول‌های دستگاه تنفسی و سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها و برخی مواد ناسالم موجب تضعیف عملکرد این بافت‌ها می‌شوند. در ادامه تاثیر رژیم غذایی در عملکرد دستگاه تنفسی را بررسی خواهیم کرد.

رژیم غذایی تقویت کننده دستگاه تنفسی

اولین مورد مصرف مایعات و مخصوصا آب به اندازه کافی است. سیستم تنفسی انسان به گونه‌ای طراحی شده است که تجمع آلودگی‌ها در مجاری تنفسی، فرد را مجبور به سرفه می‌کند تا از این طریق آلودگی‌ها از بدن خارج شوند. مصرف کافی آب موجب نرم شدن مخاط می‌شود و در نتیجه دفع آن از طریق سرفه با سختی کمتری صورت می‌گیرد. مقدار کافی مصرف آب در یک فرد بالغ، 6 تا 8 لیوان در روز است.

متخصصین تغذیه پیشنهاد می‌کنند افراد از تعداد وعده‌های غذایی بیشتر و کم حجم‌تردر مقایسه با تعداد وعده‌های غذایی کم ولی پر حجم استفاده کنند زیرا هنگامی که معده افراد بیش از حد پر باشد به دیافراگم فشار وارد می‌شود و در نتیجه تنفس فرد با مشکل روبرو می‌شود. دیافراگم صفحه‌ای از ماهیچه است که در زیر قفسه سینه قرار گرفته است که حفره قفسه سینه را از حفره شکمی جدا می‌کند و با انقباض و انبساط به فرو بردن و بیرون دادن هوا کمک می‌کند.

نکته دیگر در تغذیه اینکه بهتر است غذا به آرامی و پس از اینکه کامل جویده شده است بلعیده شود زیرا بلعیدن سریع مواد غذایی موجب ورود مقدار زیادی هوا به معده افراد می‌شود که موجب تجمع گاز معده در شخص می‌شود.

مورد دیگر مصرف کافئین است. کافئین از مواد غذایی است که خاصیت بازکنندگی مجاری تنفسی را دارد و از این طریق موجب تسهیل فرایند تنفس می‌شود. البته در صورتی که فرد بیماری زمینه‌ای دارد نباید در مصرف کافئین زیاده‌روی کند.

نکته دیگر مصرف کافی ویتامین A و یا پیش‌ساز‌های آن مثل هویج، طالبی، گوجه فرنگی و … است.

مصرف آنتی اکسیدان‌ها هم حتما باید در رژیم غذایی افراد گنجانده شود. آنتی اکسیدان به موادی می‌گویند که اکسیداسیون یا واکنش سلولی در برابر اکسیژن را کنترل می‌کنند. پایین آمدن سطح آنتی اکسیدان‌ها در بدن منجر به پیری زودرس سلول‌ها می‌شود. ویتامین‌های C و E از آنتی‌اکسیدان‌ها محسوب می‌شوند.

مصرف کافی لبنیات و مواد حاوی پروتئین مثل گوشت، تخم مرغ و … نیز برای تقویت دستگاه تنفسی لازم هستند.

مواد غذایی نامناسب برای دستگاه تنفسی

مصرف بیش از اندازه چیپس و مواد غذایی شیرین موجب تضعیف ماهیچه‌های کنترل کننده دستگاه تنفسی می‌شود و به این ترتیب فرایند تنفس در فرد با مشکل روبرو می‌شود.

علاوه بر این، مصرف این مواد افراد را دچار اضافه وزن می‌کند. می‌دانیم که سلول‌های بافت‌های مختلف در حالت سالم و طبیعی نیز دارای مقداری چربی هستند. چاقی هنگامی رخ می‌دهد که سطح چربی در سلول‌های ناحیه‌ای خاص از بدن و یا کل بدن به بیش از اندازه معمول برسد. تجمع بیش از حد چربی در دیواره رگ‌ها و مجراهای تنفسی مسیر عبور سیالات و گاز‌ها را تنگ می‌کند و این یعنی اکسیژن به سختی می‌تواند از مجاری تنفسی عبور کند و در نتیجه سلول‌ها به درستی تغذیه نمی‌شوند.

دریافت نمک بیش از حد هم موجب افزایش فشار خون می‌شود که تنفس را مشکل می‌کند.

برخی مواد نگهدارنده مثل سولفیت که در خشکبار یا میگوی خشک شده استفاده می‌شود نیز باید از رژیم غذایی افرادی که زمینه بیماری تنفسی دارند حذف شود زیرا ممکن است منجر به ایجاد و یا تشدید حملات تنگی نفس شود.

نوشیدنی‌های گازدار و غذا‌های سرخ شده مثل سیب زمینی هم از دیگر مواد غذایی نامناسب برای دستگاه تنفسی محسوب می‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *